Protez Tırnak

Protez Tırnak Doğal Tırnağa Zarar Verir Mi?
Protez Tırnak uygulamasında hazırlık aşaması ve çıkartma aşaması önemlidir, hazırlık aşamasında doğal tırnağın yağdan arındırılması gerekmektedir ve bu arındırma işleminde aşırıya kaçan törpüleme doğal tırnağa zarar verir. Aynı şekilde çıkarma işleminde de törpü yapılmaktadır, fakat bu törpüleme proteze yapılmalıdır. Doğal tırnağa elektronik törpüyle yapılması durumunda yine tırnağa zarar verecektir.
Özetle öncelikle uygulama yapan kişinin yeterince bilgi sahibi olması ve profesyonel olması önemlidir. Hazırlığı ve çıkarma işlem doğru yapıldığı takdirde, protez tırnak doğal tırnağa zarar vermez.
Protez Tırnak Ne Kadar Süre Kullanılır?
Kişiye göre değişen tırnak uzama hızına göre önerilen 3-4 haftadır periyodik bakımları yapıldığı sürece istenilen süre kadar kullanılabilir ve kişi istediği zaman da çıkartılabilir.
Protez Tırnak İle Tırnak Yeme Tedavisi Aynı Şey Midir?
Tırnak yeme tedavisi de bir nevi protez tırnak uygulamasıdır fakat klasik protez tırnaktan farkı, tırnak yiyen kişilerin tırnak yatakları dar yada bozulmuştur. Bu nedenle tip ile uzatma gibi uygulamalar sonuç vermemektedir. Tırnak yeme sorunu olan kişilere iyi analiz yapılıp doğru sistemin seçilmesi önemlidir, aksi takdirde protez tutmaz bir kaç gün içinde tırnaktan atar.
Özellikle protezin tutunabileceği doğal tırnak olmayan, derin yeme sorunlarında uzun protezler tercih edilmemelidir. İlk seanslar tırnak normale dönene kadar kısa uygulamalar tercih edilip, tırnak düzeldikten sonra güzellik amaçlı uygulamaların yapılması daha doğru olacaktır.
Protez Tırnak Doğal Tırnak Görünümünde Yapılabilir Mi?
Evet yapılabilir, hatta erkeklere dahi yapılabilir. Protez tırnağın uzunluğu, şekli, rengi tamamen sizin isteğiniz doğrultusunda yapılabilir.
Protez tırnak deyince akla gelen uzun ve abartı tırnaklar artık geçmişte kaldı. Şimdilerde bayanlar, sadece kendi doğal tırnaklarının üzerine bile jel uygulatarak tırnaklarını koruma altına alıyorlar.