Micro Blading Kaş Kontör

Microblading, bitkisel ve su bazlı boyalar ile kaşa 3 boyutlu kıl görünümü verilir. Kaş kontörü ismiyle de biliniyor olmasıyla beraber, oldukça gelişmiş bir tekniktir. Kişilere özel olarak kullanılan steril haldeki iğnelerle birlikte boyanın, kaşların belirli bölgelerinden itibaren uygulanması işlemidir. Herkes için tercih edilebilecek bir işlemdir.
Microblading işleminde şekil verme ilk adımdır. Kişi kendinde olmasını istediği şekli seçtikten sonra uzman ile birlikte uygunluk kontrol edilir. Her kaş şekli her yüz için uygun olmayacağından, istenilen şekil kişinin yüz ölçüsüne göre ölçeklendirilerek uygun hale getirilir ve baz olarak bir çizim yapılır.
Burada önemli olan uzmana güvenmektir. Bu konuda uzman kişi size en uygun kaş şekline karar vermede büyük rol oynar. Kaş şekli yüz ifadesinde büyük önem taşıdığından bu aşamada daha çok uzman görüşüne sadık kalmak gerekir. Çizim yapıldıktan sonra kişi onayına sunulur ve onaylanması halinde kalıcı işleme geçilir. Yaklaşık olarak 1 ile 1,5 saatlik bir işlem sonucunda microblading işlemi tamamlanır.
Microblading Kaş ne kadar süre kalıcıdır?
Kalıcı makyaj boyalarının ortalama kullanım süreleri 9-12 aydır. Bu süre cilt tipine ve uygulama derinliğine göre farklılık gösterebilir. İşlem yapıldıktan 1 ay sonra rutin rötuş işlemi yapılır. Ancak daha uzun süreli kalıcılık için ara rötuş işlemi önerilmektedir. Bu işlem zaman içerisinde açılarak silindiği için 5-6 ay sonra bir ara rötuş işlemi yaptırarak daha uzun süre kullanım sağlanır.
Microblading işlemini yapacak kişiye nasıl güveniriz?
Güzellik açısından işlem yapan her kişide olduğu gibi Microblading için de güven önemli bir detaydır. Uygulamanın gerçekleştirileceği yer seçiminin doğru yapılması öncelikli olarak önem verilmesi gereken noktadır. Uzman niteliğine sahip olan isimler tarafından yapılan işlemler için diğer kişilerin yaptığı yorumlar ve sertifika gibi detaylar göz önünde bulundurulmalıdır. Güven vermeyen kişiler tarafından yapılan işlemlerin sonucunda olumsuz durumların görülmesi söz konusu olabilir.
İşlem sonrası bakımlar nelerdir?
İşlemin gerçekleştirilmesinden sonra bakımların düzenli olarak devam ettirilmesi en önemli detaylardan biridir. Başarılı şekilde sonuçların ortaya çıkmasında temel olarak bakım kriterlerinin karşılanıyor olması gerekmektedit. İşlemin tamamlanmasından sonraki süreçte uzmanın size önereceği şekilde hareket etmeniz gerekir. Cilt tipinize uygun olarak önerilecek olan nemlendirici yöntemlerini yerine getirmeniz ve söylenen süre boyunca su, kozmetik ürünler, güneş ışığı, deniz, havuz, sauna, solaryum gibi olumsuz etki yaratabilecek durumlardan kaçınmalısınız.
Microblading ya da Kalıcı Makyajlarda Neden Kaş Renkleri Değişir?
Bu durumun önceden fark edilmesi mümkün değildir. Her cilt boyanın açılma döneminde farklı tepkiler verebilir. Bunun önüne geçebilmek için tabi ki boyanın kalitesi çok önemlidir. Kullanılan malzeme ne kadar kaliteli olursa açılma sürecinde ki görünüm de o kadar sorunuz olur.